19.09.2015 16:39

Army Jindřichův Hradec

Army Jindřichův Hradec

       Dne 17. 9. 2015, pro nás žáky 3. ročníků, připravila škola výlet na Vojenskou základnu v Jindřichově Hradci. Odjezd ze školy byl v 7:30, cesta byla dlouhá a všichni se nemohli nadšením dočkat, než konečně dorazíme na místo. Předpokládaný příjezd na základnu byl v 9:00 hodin a to jsme i s pochvalou, že jsme dochvilní, splnili na jedničku. Následovalo krátké přivítání a seznámení s naším programem, zaplacení objednaných obědů a pak hurá do akce. Rozdělení žáků do skupin bylo prosté, tak jak jsou zvyklí ve škole, podle tříd A a B.

       Jedním ze stanovišť byla horolezecká stěna JAKUB. Bylo nám dovoleno vyzkoušet nejrůznější výstupy po stěně, od provazového žebříku, sítě, slanění až po překonání vlastního strachu, nýbrž překonání volného prostoru po napnutém laně. Také jsme se naučili pár základů uzlování, které se mohou kdykoliv hodit. Bohužel čas utíkal moc rychle a hlad člověku nedá spát. Po takovém výkonu na stěně je potřeba se najíst. Na oběd byli buď knedlíky s uzeným masem a zelím, nebo ledvinky s rýží. Po vydatném obědě, jsme se obě skupiny vyměnily a přesunuly na poslední stanoviště. Tam na nás čekala ukázka základní manipulace se zbraní, zbraně, spojovací příprava a také prohlídka průzkumných a zásahových vozidel značky IVECO a PANDUR.  Vyzkoušeli jsme si vše od rozebrání zbraní, až po sezení za volantem průzkumného vozidla. Čas se nám, ale krátil a my se pomalu přesouvali k autobusu. Odjezd byl plánován na 14:00 hodin a my se hrdě rozloučili a vyrazili zpět do Jihlavy.

       Cesta zpátky byla klidná, všichni odpočívali po tak náročném dni a vzpomínali na zážitky, které se přes den odehrály. Do školy jsme se vrátili v 15:30 a to už šel každý svojí cestou.   (Tereza Michalová - 3.B)   

Kompletní fotogalerii z akce naleznete ZDE 

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68