22.05.2015 09:30

Army Jindřichův Hradec - 5.5.2015

Army Jindřichův Hradec - 5.5.2015

Třídy třetího ročníku se vydaly 5. února autobusem do Jindřichova Hradce na vojenskou základnu. Po příjezdu a úvodním slovu jsme se rozdělili na ačko a bčko. Ačko se vydalo na trenažer horolezecké stěny jménem Jakub, zatím co béčku byla představována vojenská technika a výbava.

Na Jakubovi jsme se všichni oblékli do horolezeckého vybavení a rozdělili do skupin po čtyřech. Každá skupinka měla svého instruktora (vojáka), který prováděl jištění a prevenci proti úrazu. Postupně jsme se dostali na všechny ,,atrakce“, které byly na Jakubovy možné. Vyzkoušeli jsme třeba slaňování, slaňování do plechové trubky, šplhání po balkonu, šplh po provaze, horolezectví po stěně s různými druhy úchytů. Po celou dobu jsme byli pod kontrolou instruktorů (vojáků) a pohybovali jsme se po vyznačených trasách, aby se nepřihodil úra, a až na odřené prsty a ňadra spolužaček se nic horšího nestalo.

Po skončení činnosti na Jakubovi a vrácení horolezecké techniky instruktorům, jsme se někteří ze skupin ačka a bčka přesunuli do jídelny, kde jsme si mohli vybrat mezi dvěma obědy. Konkrétně mezi koprovkou s knedlíkem a buchtičky s krémem. Když mluvím za sebe, dal jsem si koprovku a byla skvělá a určitě všichni, co jsme si oběd zaplatili, jsme neprohloupili. Oběd nás stál 69 korun. Ostatní, co oběd nechtěli, využili ,,kantýnu“ s rychlým občerstvením.

Po času oběda, se skupiny vystřídaly. Béčko šlo na Jakuba a ačku byla přiblížená vojenská technika a výbava. Opět jsme se rozdělili na skupinky s instruktory, kteří nám blíže představovali svá vybavení. Viděli jsme, seděli jsme, a dokonce i ovládali vnější kamery obrněného transportéru Pandur. ,,Pokecali“ jsme si přes vysílačky. Prohlédli i uchopili útočnou pušku CZ805 BREN A1, kulomet, pistoli. Oblékli si vybavení vojáka, které bylo těžké kolem 45 kilogramů. Spadala do toho helma, neprůstřelná vesta, opasek, batoh s vybavením a zbraň. 

Kolem 2 hodiny odpoledne jsme se sešli u autobusu a odjeli zpátky do Jihlavy. Byla to skvělá školní akce. Instruktoři nám akci zpříjemnili svou ochotou odpovědět na jakýkoli dotaz týkající se Jakuba a nebo vojenské techniky a vybavení. Zábavnou formou nás provázeli po celý čas a hodně jsme si z Jindřichova Hradce odnesli.

Daniel Jeřábek (3.A)

Kompletní fotodokumentaci z akce můžete zhlédnout ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68