18.11.2013 18:04

Basketbalové reprezentace

Okresní kolo v basketbale - dívky -  15. 11. 2013

Na turnaj se přihlásilo 7 škol. Ve dvou skupinách se utkaly družstva mezi sebou. Naše družstvo se ve skupině utkalo s pozdějším suverénním vítězem, na který nestačilo. V dalším utkání jsme měli smůlu (stejně jako na florbale), protože soupeřky vyrovnaly 6 vteřin před koncem utkání a v následném prodloužení jsme podlehly o jediný bod. Ze skupiny jsme tedy nepostoupily. K celkovému umístění velmi výrazně přispěla situace, že celý tým se viděl pohromadě až na turnaji, protože byl složený na poslední chvíli. Před turnajem se totiž zranily dvě hráčky základní sestavy a další dvě onemocněly, takže souhra nám vůbec nešla. I tak patří poděkování všem hráčkám, které odvedly svoje maximum.

Družstvo tvořily – Rybníkářová, Matulová, Pojerová, Nejedlá, Růžková, Kopečková, Kvapilová, koučovala B. Kotenová


Okresní kolo v basketbale 3 x 3  - dívky, chlapci

Novinka v okresních soutěžích byla pořádána dne 8.11 2013 ve sportovní hale SMJ.

Jedná se vlastně o streetbasket na jeden koš s tříčlenným týmem. Soutěže chlapců, tak i dívek se zúčastnilo 7 škol z celého okresu. Obě družstva podala vynikající výkon a skončila na třetím místě.

V  dívkách jsme měli velkou smůlu, protože v boji o vítěze skupiny jsme výrazně vedli, bohužel v polovině utkání se zranila naše nejlepší hráčka (B. Kotenová – 3.A) a soupeřky vyrovnaly pár vteřin před koncem hrací doby. V prodloužení jsme bohužel již na soupeřky nestačily. V boji o  postup do finále jsme tedy narazily na pozdější vítězky a prohrály. Naštěstí v boji o třetí místo jsme zabojovaly a zvítězily.

V chlapcích byl turnaj velmi vyrovnaný a většina utkání byla výsledkově velmi těsná. V naší skupině se družstva vzájemně porazila a o  postupu rozhodovalo skóre. Stejně jako dívky jsme v boji o finále na soupeře nestačili, ale v boji o třetí místo jsme, podruhé v jeden den, porazili SPŠ a skončili třetí.

Celý turnaj byl pořadateli velmi dobře hodnocen, protože byl dramatický a zábavný pro diváky i soutěžící.

Všem našim hráčům a hráčkám je potřeba poděkovat za výbornou reprezentaci a hlavně bojovný výkon.

Družstva – Jirešová, Filipská, Matulová, Kotenová, Rybníkářová

- Peřina, Šimák, Sýkora, Jeřábek


Jako poslední se představilo letos družstvo chlapců. V těžké konkurenci nakonec obsadilo dělené 5. místo.

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68