01.05.2015 17:17

Čistá Vysočina 2015

Čistá Vysočina 2015

Stejně jako minulý rok, tak i tento se žáci 1. ročníků naší školy zapojili do programu Čistá Vysočina. Možná si někteří z vás říkají, že sběr odpadků musí být otrava. Popravdě i my jsme si říkali že, to bude nuda, ale opak byl pravdou. Zažili jsme spoustu legrace a to především u věcí, které jsme objevili. Všechny nás překvapilo, jaké věci se dají najít například v okolí Psychiatrické léčebny v Jihlavě - nějaké ty láhve, ponožky, takové rarity jako byl rozbitý kyblík, poklice od auta, protéza, CD The Beatles a mnoho dalšího.

Jak 1.A, tak 1.B se sešla v úterý 14.4.2015 ráno u školy, rozdělili jsme se do skupinek po 5 lidech a každá sestava obdržela žlutý pytel na plasty a modrý na směsný odpad. Od vyučujících jsme dostali chirurgické rukavice a někdo i reflexní vestu. Následně se šel uklidit prostor, který nám byl přidělen. Snažili jsme se vyčistit okolí naší školy, prostranství kolem silnice až k Brněnskému mostu a také část Demlovy ulice směrem k Lidlu.

Jsme velmi rádi, že jsme se mohli zapojit do akce pro lepší prostředí Vysočiny. Věřím, že jsme naší prací zlepšili i náladu lidem žijícím v oblasti úklidu a na závěr bych dodala pro všechny, kteří by se mohli příští rok do akce Čistá Vysočina zapojit, že sbírání odpadků pro lepší zítřky nemusí být nutně nuda. Je jen na každém jak si to přebere. My to vzali s humorem a nebojím se říct, že jsme odvedli velký kus práce.

Jana Večeřová (1.B)

 

Fotodokumentaci z akce naleznete ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68