18.03.2014 23:06

Divadlo Reduta a letiště Praha

Jak bylo v Praze

Milí studenti, vážení učitelé a vůbec všichni příznivci Trivisu, ráda bych Vám v krátkosti vylíčila mé zážitky z exkurze do Prahy, které jsem se zúčastnila společně se svojí angličtinářskou půlkou třídy 4. B a se třídou 3. A dne 12. 3. 2014. Našimi průvodci byli dva jedineční učitelé Šárka Martinovičová a zcela neobyčejně Josef Koželuh. Ano! Jak už sama kombinace jmen napovídá, spojili jsme užitečné s ještě užitečnějším.

Blížila se osmá hodina ranní, když se před školou začalo srocovat množství studentů čekajících na velitelku dne. Po chvíli přešlapování jsme byli vpuštěni do autobusu, který na nás vytrvale čekal. Následovala letmá kontrola účastníků zájezdu a hurá směr Písek! Na píseckém autobusovém nádraží jsme naložili zbytek posádky, včetně pana učitele, a tak nám nezbývalo nic víc, než vyrazit ku Praze! Samozřejmě nechyběla ani zastávka na benzínové pumpě. Pak už to bylo, co by kamenem dohodil.

Jelikož cesta utekla rychleji, než bylo předpokládáno, dočkali jsme se krátkého rozchodu už před anglickým divadlem, které bylo naším nejdůležitějším cílem. U divadla čekalo mnoho studentů z jiných škol, a tak není divu, že jsme naprosto nečekaně usedali na sedadla v prvních řadách. Všichni byli ohromně nadšení! Kdo by se rád nezašil někam dozadu…  Scénář představení byl promyšlený. Ještě jsem se nestihla ani zmínit, o jaké představení jde. Jednalo se o velmi přitažlivé téma – TheDetectives. Myslím, že není nutno překládat. Jednalo se o interaktivní představení. Že nevíte, co si pod tím máte představit? Hned vysvětlím. Zezačátku si nás herci proklepli ze základních slovíček, pak si vybrali z publika jednoho „herce“, nakonec s námi diskutovali o rozdílech mezi dvěma scénami… Nastiňme si děj. Žárlivý Michael a jeho partnerka Sylvia se pohádali kvůli aférce mezi ní a klaunem Christopherem. Sylvia je zavražděna a diváci vyšetřují spáchaný čin. Určitě vás zajímá, kdo byl vrah. Tipněte si! Možná Vás překvapím, ale byl to Christopher. Nehlodá vám v mysli ještě jedna otázečka? Kdo byl vybraný z publika jako číšník? Neptala bych se tak hloupě, kdyby to nebyl někdo z naší školy, ba dokonce ze spolužáků! Sylviin štíhlounký prstík nekompromisně zasáhnul Dana Schinzela. Svoji roli si náležitě užíval a kdo ví, třeba se s ním někdy v restauraci potkáme. Divadelní vystoupení v Redutě jsou vždycky plná humoru, smíchu a překvapení, tak pokud budete mít příležitost je navštívit, neváhejte.

Protože se blížil čas oběda, následoval přesun do dolní části Václavského náměstí a dvouhodinový rozchod. Naše dámská parta zamířila do obchodního centra Palladium, kde jsme o zábavu a jídlo opravu nouzi neměly. Ostatní jistě neopomněli zastávku v McDonald´s a New Yorkeru. Počasí bylo krásné, a tak jsme se rádi vyhřívali na sluníčku a chytali první bronz, pozorujíce pouliční umělce.

Závěrem bych vás vzala na exkurzi Letiště Praha. Prásknu se! Nápad na prohlídku vzešel z mé hlavy :-) Zprvu jsme si vyslechnuli mnoho faktů a čísel od průvodce. Co mě asi nejvíc překvapilo, bylo číslo počtu přepravených osob, za rok je to 11-12 milionů pasažérů. Po průchodu bezpečnostním rámem, kdy se někteří počítačem vyvolení jedinci museli zout ze svých botiček, jsme se shromáždili ve společenské místnosti. Odtud jsme se přesunuli do přistaveného autobusu. Tím jsme cestovali po letištní dráze a takřka celém areálu letiště. Dokonce jsme viděli vzlétat letadlo z minimální vzdálenosti a poslechli si hukot bouřících motorů před startem. Zajímavým zážitkem bylo rolující letadlo přímo proti našemu autobusu. Letadlo se na nás valilo jako velká voda. Co nesmím opomenout, je požární základna nacházející se přímo na letišti. V té jsme si prohlídli nejmodernější techniku (požární vozidlo, které může jezdit po hořícím povrchu, protože si kropí samo pod sebe, rentgen…). Jediné, co mi na prohlídce chybělo, byla možnost vstupu do hangárů a do prostorů třídíren kufrů. Tím mě průvodce trochu zklamal, ale i tak jsme se dostali do míst, kam jen tak někdo nenakoukne.

Našim pražským toulkám byl konec a všichni příjemně uťapaní se těšili domů. Velké díky patří zodpovědnému panu řidiči za bezpečnou cestu k domovu!!!

Byla to taková malá tečka za našimi výlety a exkurzemi, protože teď už nás čeká jen předmaturitní dril a závěrečné zúčtování.

                                                                                 Aneta Tupá

Fotky z exkurze naleznete v GALERII.

TisknoutVodňany

Vodňany

TRIVIS, a.s.

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

Palackého 81
389 01 Vodňany