13.02.2015 09:57

Lyžařský kurz - Hochficht 25.-29.1.2015

Lyžařský kurz - Hochficht 25.-29.1.2015

Leden utekl jako voda a už tu byl lyžařský výcvik. Takže jsme se všichni v neděli shromáždili před školou, naložili své batohy, lyže a snowboardy do autobusu. Když si každý našel místo na sezení, mohlo se vyrazit. 

            I když byl kurz pro druhý ročník, bylo zde i hodně žáků z jiných ročníků. Takže se není čemu divit, že první věty po příjezdu byly: „Doufám, že budeme mít stejné pokoje.“ apod. Z naší strany potom třeba takové perličky jako: „Hele, tady je nějaký rybník.“ (bylo to Lipno). Vytahali jsme vše z autobusu a šli se zabydlet. Následovala večeře, ještě chvíle času na vybalení věcí a před večerkou ještě poslední věc - přednáška o bezpečnosti. Začátečníci dostali miniski.

            Následující dny byla rána stejná. Po snídani jsme se rychle nachystali na svah a po chvíli již mířili směr Hochficht. Počasí si z nás chvílemi dělalo „blázny“, takže některé dny jsme si skoro neviděli ani na špičku nosu, zatímco další den jsme se mohli opalovat. A když si z nás nestřílelo počasí, tak vlekaři tím, že pustili sněžná děla. Od pondělí do středy jsme trávili většinu dne na svahu, jen s hodinovými přestávkami na oběd. Ti pokročilejší se učili nové triky, začátečníci se snažili sjet sjezdovku. Každý večer jsme se všichni sešli a dívali na fotky a videa z uplynulého dne, u kterých jsme se nejednou dosti pobavili. Ve středu již všichni jezdili více než dobře. Odměnou nám byl odpolední odpočinek v bazénu ve Frymburku. Zatímco někteří vydrželi celou dobu ve vířivce, jiní stihli vyzkoušet i další atrakce.

            Poslední den jsme se naposledy oblékli do lyžařského, nasedli do autobusu a odjeli do Rakouska. Počasí nám přálo a tak jsme si to všichni užívali. I začátečníci už jezdili na dlouhých lyžích. Po obědě jsme se naposledy vydali přes hranice zpět. Po příjezdu do hotelu se všichni převlékli, naložili zavazadla do autobusu a mohlo se vyrazit na zpáteční cestu, během níž rozdal pan Šimáček několik diplomů a medailí.

            Všichni jsme si tento výcvik opravdu užili a někteří hned hlásili, že bude-li místo, jedou příští rok znovu.

Fotodokumentaci naleznete ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68