23.10.2013 20:18

Okresní kolo kopané - 15.10.2013

Okresní kolo kopané - 15.10.2013

Dovolte, abychom Vám erudovaně přiblížili průběh věhlasného jihlavského šampionátu středních škol ve velké kopané, který se za přítomnosti kamer a fotoaparátů jihlavského Trivisu, uskutečnil dne 15.10 2013.

Než se dostaneme k samotnému turnaji je potřeba zmínit, že za jakýkoliv neúspěch nemůže trenér, který odvedl neskutečně namáhavou práci a dal si píli, aby tým byl dokonale sehraný. Trénovalo se poctivě mimo hřiště i mimo trénink.

Nyní již k samotnému fotbalovému klání. Hrálo se na dvě brány, s kulatým míčem, na bezesporu nejlepší umělce, kterou má fotbalový areál na Stoupech, jenž lze najít i na některých mapách. Lehce podmáčený terén nám nedovolil naši klasickou kombinační filozofii, kterou společně s námi vyznává už jenom slavná Barcelona a museli jsme tudíž přejít na taktiku číslo 2, to jest dát gól jakkoliv a věřit, že soupeř se po zbytek zápasu utluče sám.

Před prvním zápasem jsme byli jasní favorité, ale jak se ukázalo, pouze papírově. Při zápase nám chybělo pověstné fotbalové štěstíčko. První poločas se vyvíjel podle našich představ, až na jednu maličkost  - našim ostříleným čtvrťákům cestou na Stoupy zvlhnul střelecký prach. Naštěstí jsme v týmu měli mladší špílmachry, kteří se nebáli vzít odpovědnost do vlastních roukou. Naše první střela jen těsně minula rohový praporek, ale další střely se už vešly mezi sloupy ochranných sítí. Ačkoliv jsme držely otěže zápasu, po menším nedorozumění v naší obraně jsme nakonec podlehli 1:0 outsiderům celého turnaje, kteří k nám přijeli z nedaleké Stavební školy v Jihlavě, kteří nakonec, jak se ukázalo, ovládli velý turnaj díky pokutovým kopům ve finále proti Gymnáziu.

My jsme po prvním zápase si uvědomili, že je potřeba jít vítězství naproti a proto jsme se vrhli do kantýny, kde na nás čekaly párky v rohlíku. Ovšem ani tento doping nám nepomohl. Následující špíl jsme opět smolně prohráli o jediný gól proti.

Bylo potřeba šáhnout pro silnější kalibr a tak na řadu přišly tuny RedBulů a masérky, které nás důkladně rozehřály. A výsledek se hned dostavil. Poslední "mač" jsme sice na pohled dohrávali ze cti, ale oficiálně pro potěšení fanoušků, kterých bylo opravdu hodně - cca. 25 včetně učitelských dozorů a hráčů. Po kvalitním výkonu jsme „převálcovali“ borce z Manažerské akademie 2:0. Ve skupině jsme tudíž obsadili krásnou 3. pozici, čímž jsme se vyhnuli poslednímu místu.  /spěch to byl natolik skvělý, že jsme se dočkali dokonce i "standing ovation" všech kolem...jdoucích.

Shrnuto, podtrženo - medaile jsme sice nezískali, ale odvážíme si hrdost a ten přenádherný pocit, že to mohlo být ještě horší..

A jak pravý staré české pořekadlo " NENÍ DŮLEŽITÉ ZÚČASTNIT SE, ALE NEPROHRÁT" !!

                                      Pro VŠECHNY FANOUŠKY kvalitní kopané Martin Marek @ David Jančík

Na všechny fotky z kopané se můžete podívat ZDE.

Finále: Střední škola stavební -  Gymnázium Jihlava 0:0 (na penalty 3:2

 

Celkové pořadí:

1. Střední škola stavební

2. Gymnázium Jihlava

3. Střední škola obchodu a služeb

4. Střední průmyslová škola

5. TRIVIS

6. Střední škola technická

7. Manažerská akademie

8. Střední zdravotnická škola a VOŠ

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68