01.04.2015 10:44

Ostře sledované vlaky - Náměšť

Pan učitel Nagy vybral 6 lidí z jeho skupiny na sebeobranu a dal jim tak šanci zúčastnit se dvoudenního pobytu s BESIP a armádou České republiky. Mělo jít o ukázky srážek vlaku s autem a chodci. My jsme byli vybráni jako výpomoc.

Vyjelo se ve čtvrtek 26. března s panem Milanem Stejskalem do Náměště nad Oslavou na vojenské letiště. Zde jsme se ubytovali ve vojenské ubytovně, skočili zaplatit večeři a hned se vyjelo do zemědělského družstva, kde na nás čekala slíbená prácička. Jednalo se o postavení stanů, rozvěšení log BESIPu, přenášení rakve s Pájou uvnitř (živou) a rozbíjení auta škoda 120. Ještě se muselo počkat na opozdilce z Prahy, kteří zůstali „viset“ v zácpě na dálnici. Hned jak dorazili a zaparkovali, jeli jsme zpět na letiště na večeři. Byl vynikající vojenský buřtguláš.

Pátek 27. března. Odevzdali jsme klíče od pokojů a vydali se zpět na místo činu. Ještě se muselo dodělat pár detailů, rozdělit zbylou práci a akce mohla začít. Áda, Pája a Šváchy si rozdělili práci ve stanech. Patrik si vzal na starost zatáčku, aby navedl návštěvníky správným směrem, Já a Pavel jsme si ve vojenském stoupli do příjezdové brány s úkolem, že žádné auto, až na pár výjimek, nesmí parkovat v areálu družstva. Bylo opravdu zajímavé vyzkoušet si práci armády, i když jen minimálně a jen na tři hodiny. Akce se pomalu rozjela v podobě vlaku, který srážel figurínu v různých rychlostech, za popisu zranění, které by utrpěl reálný člověk. Na konec ještě improvizovaná srážka vlaku s vozidlem, kde byla krásná ukázka spolupráce hasičů, záchranářů a vojenské policie. Ovšem na konci akce se všichni návštěvníci honem ztratili a nám už nezbývalo než všechno sbalit a vrátit se zpět do Jihlavy. Akce byla opravdu plná zážitků a tohle byl pouze slabý popis všeho. Kdo chce vědět víc, tak se nás může kdykoliv zeptat. ;)  

Mára 4.B

Kompletní fotodokumentaci můžete vidět ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68