31.05.2015 10:41

Praxe 2. ročníků s Červeným křížem

Praxe 2. ročníků s Červeným křížem

            To, že praxe na naší škole nejsou nudné, jsme se měli možnost přesvědčit celý týden. Na naši školu totiž přijely dvě pracovnice Červeného kříže z Prostějova, aby nás naučily základy první pomoci a umožnily nám získání průkazu zdravotníka.

            I když se vše zprvu zdálo nezajímavé, brzy jsme kromě teorie začali zkoušet i praktická cvičení. Během prvního dne jsme si tak všichni vyzkoušeli stabilizovanou polohu a nepřímou masáž srdce. Také nám byla rozdána témata na čtvrteční ústní zkoušku, abychom se mohli řádně připravit. My jsme měli také jednu obrovskou výhodu a to tu, že s námi byla odbornice na maskování zranění.

            Nezůstali jsme však jen u obvazovacích technik a fotografií různých zranění. Velkou část středy jsme strávili nácvikem ošetřování. Mezi nejbizardnější zranění patřila tržná rána na dlani, částečně amputovaná ruka a otevřená zlomenina. Na své si také přišli ti, kteří se moc nechtěli zašpinit od umělé krve a tak si mohli nechat namaskovat běžná zranění, jako jsou například odřeniny či tržné ranky na hlavě a ruce.
            A že jsme zůstali celý týden pouze ve třídě? To se rozhodně říci nedá. Již ve středu jsme se s ošetřováním přesunuli na chodby, kde se i ostatní studenti mohli podívat jak ošetřit amputaci ruky. Ve čtvrtek na nás již čekali na Vysokou školu polytechnickou. Zde jsme nejdříve absolvovali písemný test a ústní část zkoušky, ve které jsme museli odprezentovat nám přidělené téma před celou třídou.
            Všichni jsme kurz úspěšně absolvovali a po předání průkazů jsme se přesunuli k polohovacímu lůžku, kde nám byla jako „tečka na závěr“ ukázána práce s pacientem v nemocnici. Celý týden jsme si opravdu užili a naučili jsme se hodně nových věcí. I tak doufáme, že je nikdy nebudeme muset použít.

Lenka Roučková (2.A)

Na kompletní fotodokumentaci se můžete podívat ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68