03.10.2014 19:24

Prezentace naší školy na ZŠ Březinova

Prezentace naší školy na ZŠ Březinova

Ukázky na základních školách slouží hlavně k seznámení s činností na naší střední škole TRIVIS. No a jak vypadá taková ukázka, si ukážeme na modelovém příkladu, který proběhl na ZŠ Březinova.

Začínáme vždy seznámením s naší školou, co všechno nabízíme a také, kde se můžete po úspěšném ukončení vzdělaní na TRIVISu uplatnit. Jako další přijde na řadu nejdramatičtější“ a často i „bolestivá“ část, ukázka sebeobrany.

Startujeme základními pády, poté opepříme údery, kopy a kryty a na konec zalijeme horkou ukázkou technik, tudíž jak nejlépe odepřít hrozící nebo trvající útok. Následně si mohou přihlížející žáci přímo s námi cvičícími některé praktiky vyzkoušet anebo se případně zeptat na cokoliv ohledně sebeobrany.

Následuje představení kriminalistiky. Zkušený kriminalista přihlížejícím odhalí, jak sejmout otisky prstů, jak se chovat na místě činu a zodpoví i ty nejzáludnější otázky.

Celé představení zakončujeme s laserovou střelnicí. Zde vysvětlíme, jak držet správně zbraň, jak správně zamířit a spoustu dalších věcí okolo zbraní a techniky střílení a samozřejmě odpovíme i na nejtradičnější otázku, proč se nemůže střílet ostrými náboji anebo házet po terči granáty. Zkrátka základem všeho je nikomu neublížit a dle toho se chováme.

Na úplný konec se nás opět může kdokoliv na cokoliv zeptat.

           

A kdybychom náhodou jeli příště k vám na takovou ukázku, nebojte se hlavně na cokoliv zeptat, rádi Vám odpovíme. Nás se bát nemusíte, my nekoušeme, jenom střílíme a bojujeme :)

 

Marek Veleba (4.B)

Fotodokumentaci z akce naleznete ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68