Maturita 2019 - ČJ seznam literatury pro ústní zkoušku Začátek školního roku Termíny zahájení dálkového studia Maturita Podzim 2018 - Rozpis ústních a profilových zkoušek Rozpis dodatečných a komisionálních zkoušek - SRPEN 2018 Prázdninový provoz - pracovní doba Poděkování za účast našich studentů na akci DEN ZÁCHRANÁŘŮ Rozpis komisionálních zkoušek - červen 2018 3. kolo přijímacího řízení pro dálkové studium INFO pro 3. ročníky Rozpis dodatečných a komisionálních zkoušek Slavnostní předávání maturitních vysvědčení Vyhlášení 2. kolo pro dálkové studium Ústní maturity 2018 Den rodin 2018 Přijímací řízení 2018 - výsledky Nabídka služebního poměru Další INFORMACE pro uchazeče Akce EDISON - vyhodnocení Informace pro uchazeče Informace o přijímacím řízení Informace pro maturanty2017/2018 Projekt EDISON Ekonomická olympiáda Rozvrh 1DA - platný od 05.03.2018 Pravidla pro průběh přijímací zkoušky Rozvrh 2DA - platný od 30.01.2018 Rozvrh 3DA - platný od 30.01.2018 Fotografická soutěž 2018 Kriteria přijímacího řízení Nabídka volného místa na pozici strážný Mikinový den - fotky viz GALERIE Dějepisná soutěž Naši studenti volili prezidenta Témata Právo Témata IZS Témata k ústní zkoušce z cizích jazyků Adapťák 1.A ... FOTOGRAFIE Školní seznam literárních děl pro ústní maturitní zkoušku Podvodné MAILy Trivis vítá léto Den záchranářů - poděkování Nové fotky v GALERII Den s policií ČR Personální změny na Trivisu K.Vary Dnešní návštěva Seminář s mluvčí policejního prezidenta Společné foto Poděkování od studentů 2.A a 2.B Naši studenti opět v akci Naši školu navštívil policejní technik Poděkování našim studentům Vidžín 2016 - první část Poděkování - taktické cvičení LUXOR 2016 Maturity - žáci - rozpis obhajob maturitních písemných prac Maturity - Žáci - rozpis podle času 4.5.2016 - filmové představení pro naše studenty Nové školní mikiny - výsledky hlasování Vyhlášení druhého kola PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ Informace pro maturanty 2016 Nové školní mikiny - HLASOVÁNÍ Naši studenti se opět zúčastní cvičení HZS Seznam uchazečů, kteří splnili podmínky stanovené ředitelem školy k přijetí pro školní rok 2016/2017 DÁLKA - rozvrh hodin od 30.3.2016 Filmové představení Exkurze pro žáky 4. ročníku (chlapci) Prezentace ZČU V nabídce MATURITA (sloupec vlevo) jsou nové dokumenty k maturitě DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Zpráva o kontrole ČŠI Volná pracovní místa Přihlašování k maturitě JARO 2013
09.03.2018 02:23

Fotky z projektu EDISON jsou v GALERII - nabídka vpravo nahoře

Projekt Edison - závěrečná zpráva

 

V týdnu mezi 5. a 9. únorem 2018 se naše škola zapojila do projektu Edison zajišťovaného agenturou AISEC. Smyslem tohoto projektu je odbourání jazykových, kulturních i náboženských bariér prostřednictvím přímého kontaktu českých a zahraničních studentů.

Naše škola zajistila ubytování čtyřem studentům z Kostariky, Tchaj-wanu, Ukrajiny a Gruzie v hostitelských rodinách. Od pondělí 5. února pak byli mezinárodní studenti zapojeni do výuky. V první části, od pondělí do středy, probíhaly poutavé prezentace jednotlivých zemí, po nichž vždy následovala diskuse. Zúčastnily se všechny třídy od 1. do 4. ročníku tak, že každá třída postupně navštívila přednášky o všech čtyřech prezentovaných zemích.

Čtvrtek 8. února byl věnován části projektu označované jako „Global Village“. Organizace se zhostili naši vybraní studenti prakticky ze všech ročníků, kteří zahraničním hostům nejprve formou prezentací představili školu TRIVIS, město Karlovy Vary i Českou republiku. Druhá část měla méně formální charakter ochutnávky typických českých jídel od knedlo-vepřo-zelo a svíčkové po ovocné knedlíky a dezerty. Při ochutnávání byl samozřejmě čas na diskuse o tom, co se do prezentací nevešlo. Odpoledne pak naše hosty čekal výlet do Krušných hor, kde kromě výhledu z nejvyšší hory Klínovec byla zorganizována i atrakce v podobě snowtubingu. Den byl zakončen návštěvou domu paní učitelky Markuskové, jejíž manžel pro všechny zúčastněné připravil vynikající večeři o několika chodech.

V závěrečný den (pátek) dostali zahraniční studenti příležitost vyzkoušet si pedagogickou práci a vést výuku ve vybraných třídách. Nejrůznější hry a pohybové aktivity přibližující např. místní tance v daných zemích dokázaly vtáhnout naprostou většinu žáků. Tečka na závěr se opravdu povedla, o čemž se budou již brzy moci přesvědčit návštěvníci webových stránek naší školy.

Česká republika je téměř homogenním národnostním  státem, jehož obyvatelstvo ve velké míře nemá širší kontakty se zahraničím, z čehož mohou vyplývat nejrůznější předsudky. Díky tomuto projektu se ale podařilo ukázat, že na celém světě, od Latinské Ameriky přes východní Evropu až po jihovýchodní Asii, žijí zajímaví, vzdělaní a otevření lidé, kteří se způsobem života a uvažováním neliší od nás.

 

vypracoval Jakub Doležal, TRIVIS Karlovy Vary, 1. března 2018

TisknoutKarlovy Vary

Karlovy Vary

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní Karlovy Vary, s.r.o.

T.G. Masaryka 1/559, 360 01 Karlovy Vary