03.10.2014 09:00

Taktické cvičení - Technopárty 2014

Taktické cvičení - Technopárty 2014

Ve středu 24. 9. 2014 jsme se odjeli společně, třeťáci a druháci, bavit na letiště v Henčově. Konala se tam technoparty, na které jsme nikdo nemohli chybět!

Akce se ale nečekaně zvrtla, jelikož byla nepovolená a ilegálně zorganizovaná. (asi po třech hodinách postávání a popíjení horkého čaje z plastových kelímků)

Při divokém tancování a poslouchání „techno-hitů“ jsme spatřili přijíždějící Policii ČR v autě s blikajícími majáčky. Zprvu jsme se zalekli, ale pak jsme se jako skupina vzbouřili a postavili živou neproniknutelnou hradbu. Později dorazil i antikonfliktní tým, pár jedinců se nechalo přemluvit a zanechali tak všeho řádění, ale my, jako srdce týmu, jsme zůstali.

Pak jsme jen viděli pořádkovou jednotku složenou ze statných mužů, kteří se rozeběhli proti nám. Několik našich přátel se zranilo, další kamarádi mezi tím zapalovali vše, co šlo.

Potom se to seběhlo ráz naráz. Naší nepozorností jsme se dostaly do pout těžkooděnců, a když jsme byli odváděni do autobusu, už jsme jen zahlédli hasičská auta a sanitky.

Na celou akci nikdy nezapomeneme a cvičnému týmu IZS děkujeme za netradiční zážitky.

                                                                                  K. Nováková a            A. Řezníčková

           

Kompletní fotodokumentaci naleznete ZDE.

O akci také psaly servery, mimo jiné IZS. K nahlédnutí jsou odkazy ZDEZDEZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68