20.01.2016 21:44

TRIVISÁCKÝ LYŽÁK

      Jak to každý rok bývá, tak i my prváci jsme letos vyrazili na lyžařský výcvik. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, každá skupina s jiným termínem. Ta naše jela 10.1 -15.1 2016. Celkem nás jelo 40+4 instruktoři.
      Autobus nás odvezl do Skiareálu Lipno. Při pohledu na kopec se nám chtělo brečet a měli jsme chuť to otočit zpátky domů. Na celém kopci byly vidět kousky hlíny. Nakonec nás ale paní učitelka přesvědčila, že to bude fajn a všichni vyšli z autobusu. Venku nás naši instruktoři rozřadili do 4 skupin. Dvou lyžařských a dvou snowboardových. Jedna ze skupin vždy byla pokročilá a druhá začátečnická. Potom jsme se dooblékli do lyžařských a snowboardových bot, vzali si lyže a snowboardy a vyrazili k lanovce.
      Po pár hodinách výcviku na Lipně nás pan řidič odvezl do Hotelu Aktiv v Přední Výtoni. Hotel je skvěle zařízený. Ve společenské místnosti je kulečník, fotbálek, ping pong a šipky. Snídaně a večeře servírované formou bufetu byly opravdu skvělé. Každý mohl sníst, co zvládl.
      Druhý den po snídani jsme vyrazili do Skiareálu Hochficht v Rakousku. Všichni jsme vyjeli lanovkou na horu Hochficht. Překvapila nás zavřená modrá sjezdovka na, které se většinou jezdí. Tak jsme se hrdinně vydali na červenou. Všichni byli pyšní na začátečníky, kteří to zvládali skvěle. Po obědě přišla mlha a zhoršila nám podmínky k lyžování. Proto učitelé usoudili, že bude lepší, když dnes lyžování zkrátíme a pojedeme na hotel o něco dříve. Ale snowboardisté to nechtěli vzdát. Nasedli jsme s Adri ještě jednou na lanovku a v 5ti a husté mlze, kde nebylo téměř nic vidět, si ještě jednou sjeli.
      Třetí den mlha stále neustupovala, ale my Trivisáci, to nevzdali. Nasadili jsme si brýle a jezdili i přes špatné podmínky. Večer pro nás měli učitelé přichystaný program. Přenesli jsme se do Starověkého Řecka. Konkrétně do legendy Paridův soud (spor o nejkrásnější bohyni). Byly zvoleny tří bohyně: Páťa (Héra), Dominik (Athéna) a Honza (Afrodita). Ostatní byli přiřazeni do skupin k bohyním. Našim úkolem bylo přesvědčit Parida, proč právě naše bohyně je nejkrásnější. Každá skupina mu musela složit báseň, zatančit, dát dar a hlavně se obléci, aby se mu zalíbila. Spor o nejkrásnější bohyni a zároveň ''zlaté'' jablko vyhrál Patrik.
      Čtvrtý den se podmínky stále zhoršovaly. Dokonce byla uzavřena i lanovka na Hochficht, a tak jsme kotvou vyrazili na jiné sjezdovky. Ale i přes to jsme to zvládli. Po příjezdu na hotel začal vypadávat proud a my se báli, že budeme bez večeře. Personál hotelu to ale i přes výpadky elektřiny zvládl perfektně a my nebyli hlady.
      Pátý den se podmínky pro lyžování hodně zlepšily. Mlha už na sjezdovce nebyla a ani nám nepadal sníh do očí. Dokonce se konečně ukázalo sluníčko a rozzářilo celé okolí. Otevřeli nám modrou sjezdovku. I přes neupravené sjezdovky jsme si poslední den užili naplno. Večer učitelé měli znovu připravený program. Tentokrát se jednalo o založení ideální školy a volbu jejího ředitele. Byli jsme opět rozřazeni do skupin v čele se 4 lídry Verčou, Klárou, Barčou a Markét. Našim úkolem bylo vytvoření reklamního billboardu, loga, sloganu a programu školy. Skóre bylo vyrovnané. Nakonec vyhrála Verča a její tým.
      Přišel poslední den výcviku. Nám se opravdu nechtělo domů. I přes všechny ty pády (bylo jich opravdu hodně) a úrazy (těch naštěstí tolik ne) by si to většina z nás nejraději ještě prodloužila. Děkujeme všem instruktorům (Adri Martinovičové, Georgovi Kohoutkovi, paní učitelce Šárce Martinovičové, panu učiteli Romanovi Kohoutkovi) za skvělý týden.
                                                                                     Veronika Raddová   

TisknoutVodňany

Vodňany

TRIVIS, a.s.

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany, s.r.o.

Palackého 81
389 01 Vodňany