16.09.2016 09:04

Úvodní soustředění 1. ročníků

Úvodní soustředění 1. ročníků

Vážení čtenáři a budoucí prváci.
Chtěli bychom Vás seznámit s průběhem našeho adaptačního kurzu, abyste si dokázali představit, jak Vaše dcery, synové či jinak příbuzní a kamarádi bojovali s prvními dny s novými spolužáky a učiteli. Popřípadě, abyste se dozvěděli, jak by mohl probíhat i ten Váš.
Ve dnech 6.9. do 8.9. jsme si každý musel projít několika namáhavými, ale i zábavnými aktivitami. Vše začalo na vlakovém nádraží, odkud jsme celá skupina žáků z prvních ročníků s několika staršími žáky z vyšších ročníků, třídními učiteli a tělocvikáři dojeli do Slavonic. Po přepočítání a rozdání čísel jsme se vydali na deseti kilometrový pochod. Nebojte, všichni jsme se nějak do vzdálenějšího cyklocampu ve vesničce Landštejn doplazili. Následovala pauzička na vydýchání, rozdání pokojů a vybalování. Když se blížil večer, všichni jsme se sjednotili v naší, říkejme tomu, klubovně, kde nám učitelé rozdali instrukce o pobytu a aktivitách. Určitě se nám moc líbil systém skupin, díky němuž jsme se mohli poznat i se spolužáky z béčka. Všechny hry byli pěkně vymyšlené. Ať už to bylo běhání ve tmě po louce, skládání básniček, orientační běh, při kterém se pár z nás ztratilo, menší lanové centrum a mnoho dalšího.

,,Vstávejte! Hoří! Máte pět minut na to, abyste si sbalili spacáky a vyšli ven!‘‘ Ano, přesně tohle se nám ozývalo v pokojích okolo čtyř hodin ráno. Můžeme poděkovat bohu, že to byl jen ‚,přivítací planý poplach‘‘ a my zůstali bez škod. Věřím, že i za narušení našeho spánku si to všichni moc užili a ráno jsme byli celý svěží a čilí na rozcvičku.
Během celého kurzu jsme několikrát klikovali za trest. Ať už to byla zapomenutá vysačka s číslem a jménem, pozdní příchod, drzé poznámky anebo jen špatně zabalený spacák.
A jak se všichni cítíme po návratu? Kromě toho, že sotva chodíme a většina z nás objímala svoji postel, si myslíme, že to bylo skvělé uvítání. Děkujeme za přijmutí mezi Vás ostatní a slibujeme, že jednou povedeme seznamovací kurz v podobném duchu.

Za celou 1. A Michaela Roučová a Anežka Křepelová.

Na fotodokumentaci z kurzu se můžete podívat ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68