12.09.2014 18:57

Úvodní soustředění prvních ročníků - září 2014

Vše začalo 2.9.2014 na Hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě. Zde započal náš Adaptační kurz konaný v Cyklocampu pod Landštejnem. Poté, co se všichni sešli, mohli jsme nastoupit do vlaku, kde však bylo málo míst k sezení a tak jsme mnozí seděli na zemi. Toto ale nijak zvlášť neovlivnilo naši natěšenost. Během cesty jsme se vzájemně poznávali a panovala zde velmi dobrá nálada.

Do Slavonic jsme dorazili v 12:45, odkud nás z důvodu poruchy autobusu musely rozvážet auty. Po příjezdu do campu jsme byli rozděleni do skupin a následně ubytováni v chatkách. Po dokončení organizačních záležitostí jsme se naobědvali a měli čas pro dokončení zabydlení.

Abychom celé odpoledne nelenili, šli jsme se převléci do sportovního oblečení a za deště soutěžili na deseti stanovištích. V 17:30 jsme se odebrali na večeři a poté měli do 20:15 volno. V tuto dobu jsme se sešli v jídelně a opět probíhala aktivní soutěž, jež nás velmi bavila a procvičila naši schopnost vzájemné spolupráce a fantazie. Po úspěšném dokončení hry jsme se vydali zpět do chatek a nastala večerka.

Následující den začal rozvičkou a opět se nesl v duchu kondičních soutěží a her. Někteří jsme byli znaveni rozsáhlou fyzickou aktivitou, avšak nikdo z nás to nevzdal, vzájemně jsme se podporovali a povzbuzovali, a možná právě proto jsme na konci dne na sebe byli patřičně pyšní.

Jakým však pro nás bylo překvapením, když jsme byli o půl druhé ráno probuzeni učiteli a s nadsázkou vyhnáni rozespalí s baterkami a spacáky na hrací plochu, kde jsme si měli lehnout. Oznámili nám, že je to příprava na kurz o přežití. Poté nás ale poslali spát zpátky od chatek. Druhý den proběhla soutěž tříd A - B a v této soutěži vyhrála třída B. Byl den odjezdu a před námi řiditelské volno a víkend. Pro nás to byl úžasný seznamovací kurz.

A co dodat na závěr? Snad jen poděkování vedoucím za skvělé tři dny, na které se bude dlouho vzpomínat a otázkou, co nás bude čekat v červnu na kurzu o přežití. Přežijeme?

Kompletní fotodokumentaci naleznete ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68