09.12.2015 13:22

Vánoční Salzburg - 8.12.2015

Vánoční Salzburg - 8.12.2015

Začátek prosince byl již za námi a tak nastal čas tradičních předvánočních trhů. Tento rok jsme se však nevydali do Vídně, ale do Salzburgu. I proto jsme vyjížděli brzy ráno, ale ani to nám nezkazilo náladu. Po téměř šesti hodinách jsme dorazili na místo. Zde nás čekalo milé překvapení. Celou cestu to totiž vypadalo, že bude zataženo a  mlhavo, ale čím blíž jsme byli Salzburgu, tím více se vyjasňovalo, až bylo nakonec nebe téměř bez mraků.
Vystoupili jsme z autobusu a zamířili rovnou do centra. Chvíli jsme bloudili ve spleti uliček, až jsme našli rodný dům W. A. Mozarta. Zde bylo nutné se rozdělit na 2 skupiny – ti, kteří chtěli jít dříve a ti, kteří chtěli nejdříve rozchod. Někteří tak šli obdivovat krásy města, jiní zase Mozartův rodný dům. V něm bylo k  vidění prakticky vše, na co si můžete vzpomenout. Od jeho houslí, přes jeho vlasy, paruky, různé obrazy, noty, až po audiozáznamy.
Poté následoval už jen rozchod na hlavních trzích. Letos jsme si opět pochutnali na typických nápojích, nesměla chybět ani horká čokoláda. Nakoupili jsme dárky, nějaké upomínkové předměty a hurá domů, čekala nás opět šestihodinová cesta zpět. Do Jihlavy jsme se dostali pozdě v noci, ale po vydařeném dni a v dobré náladě.
Více fotek najdete zde: http://trivisjihlava.rajce.idnes.cz/Vanocni_trhy_-_Salzbur…/

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68