04.03.2016 18:39

We are the talents zaujalo na Třešťském divadelním jaru!

We are the talents zaujalo na Třešťském divadelním jaru!

Dne 3.3. jsme se účastnili Třešťského divadelního jara. Přehlídku jsme zahajovali a jsme na výsost spokojeni! Večer jsme si užili a jsme rádi, že se diváci bavili (což potvrdilo i hlasování po skončení inscenace) a porotu jsme nezklamali (sice některé drobnosti nám vytknuty byly  - nezpívané písně na živo, či některé neherecké prvky - jsme ale přeci jenom jen amatérský soubor s omezenými možnostni, takže některé věci si rádi bereme k srdci, s jinými se úplně neztotožňujeme. Navíc sama porota potvrdila, že se na představení těšila a její těšení jsme potvrdili naším výkonem).

Děkujeme organizátorům za milé přijetí, výbornou organizaci a  bylo nám ctí, že jsme celý festival mohli zahajovat!

Tady přinášíme jeden z ohlasů na naše vystoupení:

Zničehonic jsou talenti
No ... jaro je tu. Sice občas zasněží, ale jaro tu prostě je. Tedy minimálně to Třešťské, divadelní.
Prvním soutěžním představením letošní přehlídky byli talenti, tedy přesněji “We are the Talents” jihlavského divadelního souboru Zničehonic. Hrát hned po nezbytném oficiálním zahájení festivalu není jednoduché. Herec čeká v zákulisí dlouhé minuty s vypjatými nervy a divák, (který pořadatelům jistě fandí a rozumí) ztrácí pozornost v přehršli informací, které se na něj v dobré víře valí.
Naštěstí nás (myšleno diváky) zprudka probraly první tóny hudby uvedeného představení. Prostě z repráků to do nás střelili (ne, že by asi úplně chtěli) a tím si získali naši zaslouženou pozornost hned od první vteřiny. Vlastně nás to i tak trochu upozornilo na to, že právě technická a řemeslná složka bude nakonec, určitě k veliké škodě, slabinou tohoto představení.
O nedostatcích představení zde ale psát nechci, k tomu se nakonec odborně vyjádřila přehlídková porota během rozborového semináře. Já se chci s vámi slovy podělit o velikou radost a nadšení, které z mladých divadelníků sršelo a dařilo se jim ho i přenést do hlediště. Podstatné zkrácení původního textu inscenaci rozhodně prospělo a vyrovnané herecké výkony všech představitelů nenudí. Nejlépe však fungují v závěrečné scéně, kdy představují aktéry hry po několika letech. Zde se herci uvolní (asi už v předtuše blížícího se konce) a jejich postavy dostanou charakter. Škoda, že jen tak na krátko.
V kostce lze ovšem říci, že jsme byli svědky slušně odvedeného studentského divadla a věříme, že Zničehonic neřekli své poslední slovo. Dokonce bychom si to vlastně i přáli. Nakonec díky množství talentových soutěží i nás všechny určitě v brzké době čeká povinnost se nějaké zúčastnit.
Zvolání na závěr : “ Zničehonic - You are the Talents !!! “
Nad představením se zamyslel Vladimír Altán Mátl

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68