AKTUALIZACE ... 3.DA ke dni 11.9.2017 2.DA ... ZMĚNA v rozvrhu na DÁLCE 1.DA ... ZMĚNA v rozvrhu na DÁLCE Podvodné MAILy Profilová a ústní část MATURITNÍ ZKOUŠKY Dodatečná zkouška z TV ZMĚNA: Přehled dodatečných a komisionálních zkoušek - podle data - srpen 2017KV Přehled dodatečných a komisionálních zkoušek - srpen 2017KV Vyhlášení 4. kola 2017 - dálka PRÁZDNINY :-D Zabezpečení školy během prázdnin Trivis vítá léto Den záchranářů - poděkování Nové fotky v GALERII Zadání zpracování praxe PRÁVA Zadání zpracování praxe IZS Přijímací řízeni - DÁLKOVÉ STUDIUM - 3. kolo Nenech to být Den s policií ČR Personální změny na Trivisu K.Vary Informace pro uchazeče o studium Seznam uchazečů o studium podle výsledků hodnocení v přijímacím řízení Přijímací řízení - vyhlášení 2. kola Změny pro DÁLKOVÉ STUDIUM Pozvánka k MATURITNÍ ZKOUŠCE Přijímací řízení - vyhlášení DRUHÉHO KOLA DÁLKA ... změna na středu 22.3.2017 Upozornění pro maturanty Dnešní návštěva Témata k přípravě na maturitní zkoušku Z IZS pro rok 2016/2017 Dálka - rozvrh na 2. pololetí Seminář s mluvčí policejního prezidenta Společné foto Den otevřených dveří Poděkování od studentů 2.A a a 2.B Naši studenti opět v akci Naši školu navštívil policejní technik Poděkování našim studentům Trivis - mikiny Seznam literatury k maturitní zkoušce 2016-2017 Volno ředitele školy na dny 29.9. a 30.9.2016 Maturitní vysvědčení Třídní schůzky - POUZE PRO 1.ročníky DÁLKOVÉ STUDIUM - změna rozvrhu Dálka rozvrh 2016-2017 INFO - Začátek školního roku - DÁLKA 1. ročník ve středu 7.9.2016!!! INFO - Začátek školního roku - DÁLKA 2. ročník v úterý 6.9.2016!!! INFO - ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017 - DENNÍ STUDIUM v pondělí 5.9.2016!!! Rozpis ústní a profilové části maturitní zkoušky - podzim 2016 Prázdninový provoz Rozpis komisionálních a dodatečných zkoušek Školní rok 2016 - 2017 Školní akce ... Koncert - VÝVOJ POPULÁRNÍ HUDBY Vidžín 2016 - první část Dne 23.6.2016 máme na naší škole SPORTOVNÍ DEN Nové fotky v GALERII - Toužimský triaton 2016 TRIVIS - CUP obecné informace Nové fotky v GALERII - předávání maturitních vysvědčení 2016 Den záchranářů - s našimi studenty Slavnostní předávání maturitních vysvědčení Školní akce 3.6.2016 Závazné termíny pro praxi žáků školy Třetí kolo přijímacího řízení Mimořádná třídní schůzka 2.B NOVÝ ROZVRH!!! Pro všechny učitele i studenty!!! Poděkování - taktické cvičení LUXOR 2016 Maturity - žáci - rozpis obhajob maturitních písemných prac Maturity - Žáci - rozpis podle času 4.5.2016 - filmové představení pro naše studenty Nové školní mikiny - výsledky hlasování Vyhlášení druhého kola PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ Informace pro maturanty 2016 Nové školní mikiny - HLASOVÁNÍ Naši studenti se opět zúčastní cvičení HZS Seznam uchazečů, kteří splnili podmínky stanovené ředitelem školy k přijetí pro školní rok 2016/2017 DÁLKA - rozvrh hodin od 30.3.2016 Filmové představení Exkurze pro žáky 4. ročníku (chlapci) Prezentace ZČU V nabídce MATURITA (sloupec vlevo) jsou nové dokumenty k maturitě DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Zpráva o kontrole ČŠI Volná pracovní místa Přihlašování k maturitě JARO 2013
20.06.2014 13:08

„Z MÍSTA, KDE ŽIJEME“

„Z MÍSTA, KDE ŽIJEME“

 

STUDENTI 17. 6. 2014 PŘEDVEDLI SVÉ PROJEKTY V PRAZE

 

V březnu 2014 se zapojily dva týmy do projektu organizace Člověk v tísni, sekce Jeden svět na školách. Studenti Nikola Manlíková ze 2.A, Tomáš Träger ze 3.B a Beatrice Plavcová ze 2. B, David Velíšek ze 3.A pracovali s pamětníky „Z místa, kde žijeme“.

Nikola s Tomem zpracovali období normalizace a získali ke spolupráci místní celebritu – dlouholetou novinářku paní Annu Fidlerovou – a zároveň novináře Jiřího Linharta. Vyzpovídali i další osobnosti kultury a společenského života Karlových Varů. Jejich příspěvky jsou k nahlédnutí v závěru textu.

Bety s Davidem vyzpovídali a zpracovali vzpomínky tří pamětníků z Konfederace politických vězňů v Karlových Varech – také velký kus práce.

Život v komunistických lágrech a příčiny uvěznění šokovaly v každé z výpovědí.

 

Záznam z vystoupení 17.6. lze zhlédnout na níže uvedené adrese:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=npbp3dOxbnc

 

 

K práci a zásluhám paní Fidlerové o kulturu v Karlových Varech nám jednotliví čelní představitelé zdejšího společenského života řekli:

 

„...a takovou výraznější vzpomínku na ni mám z roku 1989, kdy po Palachově týdnu byl zavřen Václav Havel a já jsem tehdy při příležitosti vernisáže v Praze podepsal petici za propuštění Václava Havla – to byl zhruba únor 1989 – ty seznamy signatářů se pak četly na Svobodné Evropě, tak patrně se to dozvěděli Fidlerovi a na vernisáži ve Varech ke mně přišli a jenom mně, protože tam byly spousty lidí, významně tiskli ruku. A víte co, pro mě to tehdy bylo takové velké povzbuzení, protože pár známých se mnou tehdy přestalo tak trochu komunikovat...“

Mgr. Jan Samec, ředitel Galerie umění v Karlových Varech

 

 

„...paní Fidlerová, profesionální novinářka, která se živila psaním pro noviny.  K čemu je novinář dobrej, když nemůže psát? Psát si do šuplíku? Ty denní události – to nejde. To múžeme my psát o historii Karlových Varů, ta se nehýbe až tak moc, ale ty události, každodenní tep života, jak se říká trochu kýčovitým pojmem, toho lázeňského města, to se nedá psát do šuplíku!“

PhDr. Stanislav Burachovič, znalec karlovarské historie,                

pracovník Muzea Karlovy Vary

 


„...paní Fidlerová je úžasná žena, obdivuhodně vitální, duchem neobyčejně mladá a stále aktuální. Já si našeho vztahu budovaného po dlouhá léta, především z kulturních sfér, neobyčejně vážím. Známe se z prostředí muzejních akcí, odkud jsem vyšel, známe se z Rotary klubu, kde občas přednáším, známe se ze Židovské obce, se kterou léta spolupracuji, prostě řečeno, kde se něco v Karlových Varech děje, máme velmi často možnost se sejít a vyměnit si názory, anebo alespoň prohodit pár slov, které jsou z její strany vždy plné moudrosti a porozumění, ale mnohdy i odvážně kritické. Vážím si i její novinářské práce, protože znám málokoho z této branže, jehož příspěvky jsou tak propracované a poctivé. Ale především ji vnímám jako člověka, s nímž si rozumím přes generace, podobný vztah jsem míval s panem Jáchymovským, i když i u něj nás mohla dělit generační bariéra.“


   Mgr. Jiří Klsák, znalec karlovarské historie,

   náměstek primátora Karlových Varů

Pozvánka

TisknoutKarlovy Vary

Karlovy Vary

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní Karlovy Vary, s.r.o.

T.G. Masaryka 1/559, 360 01 Karlovy Vary