06.09.2013 20:21

Zátěžový kurz - voda 2013

Zátěžový kurz - voda 2013

Každý rok na naší škole probíhá zátěžový kurz – voda. Náš ročník měl vyrazit sjíždět Vltavu v červnu, ale protože přišly povodně, dočkali jsme se až nyní. Konečně. Tři dny plné vody. Zátěžová zkouška.

Vše začíná v kempu u Vikinga, kde někteří zápolíme se stany. Následně vyrážíme do Vyšáku, dostáváme lodě a teď už je vše jen na nás, jak se s tím popereme.

První jez = hrůza! Kromě tří lodí jsme se „udělali“ všichni. Ovšem nevzdáváme se a, ač mokří, poučeni z prvního neúspěchu jsme zvládli další dva beze ztrát mokří a navíc s notnou dávkou smíchu. No a jelikož jsme takřka již mazáci, před návratem do kempu, jsme si dali balancování na lodi. Pravda, tuto srandu někteří zakončili studenou koupelí.

Další den vyrážíme směr Krumlov.  Cestou se bavíme hrou na babu, ovšem instruktor je zkrátka nepolapitelný. A už je tu jez ve Větřní, na který budeme asi vzpomínat hodně dlouho. Projet ho na lodi je sranda, ale bez lodi?! Žádný problém, zkrátka jen s vestou. Ani další jez jsme „jen“ nesjeli. Najíždění na vlnu u jezu Lyra bylo velmi šmakovní a pár z nás se podívalo i pod hladinu. No a aby netradičního sjíždění nebylo málo, zakončili jsme celý den na jezu ve Zlaté Koruně, který jsme někteří dali pozpátku a někteří i ve 4 na lodi.

Poslední den jsme již zkušeně zvládli všechny jezy na cestě Viking - konec Krumlova. Ovšem díky časové tísni, jsme si dva museli stáhnout po tělese jezu. Vše jsme nakonec včas stihli, vlak nám neujel, tak už jsme bohužel doma...

A co dodat na závěr? Vodák nebyl jen o vodě, ale především o velké srandě, super kolektivu, kempu, kde se člověk pokaždé „přežral´“ a večerů... , ale o tom mluvit raději nebudeme:) Zkrátka kdo nejel, tak má smůlu a kdo se příště chystá, má se na co těšit!!!

Všechny fotky jsou k nahlédnutí ZDE

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68