Maturita 2019 - ČJ seznam literatury pro ústní zkoušku Začátek školního roku Termíny zahájení dálkového studia Maturita Podzim 2018 - Rozpis ústních a profilových zkoušek Rozpis dodatečných a komisionálních zkoušek - SRPEN 2018 Prázdninový provoz - pracovní doba Poděkování za účast našich studentů na akci DEN ZÁCHRANÁŘŮ Rozpis komisionálních zkoušek - červen 2018 3. kolo přijímacího řízení pro dálkové studium INFO pro 3. ročníky Rozpis dodatečných a komisionálních zkoušek Slavnostní předávání maturitních vysvědčení Vyhlášení 2. kolo pro dálkové studium Ústní maturity 2018 Den rodin 2018 Přijímací řízení 2018 - výsledky Nabídka služebního poměru Další INFORMACE pro uchazeče Akce EDISON - vyhodnocení Informace pro uchazeče Informace o přijímacím řízení Informace pro maturanty2017/2018 Projekt EDISON Ekonomická olympiáda Rozvrh 1DA - platný od 05.03.2018 Pravidla pro průběh přijímací zkoušky Rozvrh 2DA - platný od 30.01.2018 Rozvrh 3DA - platný od 30.01.2018 Fotografická soutěž 2018 Kriteria přijímacího řízení Nabídka volného místa na pozici strážný Mikinový den - fotky viz GALERIE Dějepisná soutěž Naši studenti volili prezidenta Témata Právo Témata IZS Témata k ústní zkoušce z cizích jazyků Adapťák 1.A ... FOTOGRAFIE Školní seznam literárních děl pro ústní maturitní zkoušku Podvodné MAILy Trivis vítá léto Den záchranářů - poděkování Nové fotky v GALERII Den s policií ČR Personální změny na Trivisu K.Vary Dnešní návštěva Seminář s mluvčí policejního prezidenta Společné foto Poděkování od studentů 2.A a 2.B Naši studenti opět v akci Naši školu navštívil policejní technik Poděkování našim studentům Vidžín 2016 - první část Poděkování - taktické cvičení LUXOR 2016 Maturity - žáci - rozpis obhajob maturitních písemných prac Maturity - Žáci - rozpis podle času 4.5.2016 - filmové představení pro naše studenty Nové školní mikiny - výsledky hlasování Vyhlášení druhého kola PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ Informace pro maturanty 2016 Nové školní mikiny - HLASOVÁNÍ Naši studenti se opět zúčastní cvičení HZS Seznam uchazečů, kteří splnili podmínky stanovené ředitelem školy k přijetí pro školní rok 2016/2017 DÁLKA - rozvrh hodin od 30.3.2016 Filmové představení Exkurze pro žáky 4. ročníku (chlapci) Prezentace ZČU V nabídce MATURITA (sloupec vlevo) jsou nové dokumenty k maturitě DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Zpráva o kontrole ČŠI Volná pracovní místa Přihlašování k maturitě JARO 2013

''Adapťák'' 2013 - 1.A

Tereza Škrabalová

1.A

 

V říjnu jsem se se třídou zúčastnila víkendového adaptačního kurzu na Mariánské. Záměrem tohoto kurzu bylo poznání se se spolužáky a vytvoření dobře fungujícího kolektivu. Společně s námi se kurzu zúčastnil i náš třídní učitel pan Mgr. Topinka, školní poradkyně paní učitelka Mgr. Pospíšilová a paní Pušová jako náš zdravotník. Celý víkend byl velice zajímavý, hráli jsme spoustu her, dokonce jsme šli i na procházku, ale mně se nejvíce líbila hra jménem Lodě, kterou jsme hráli v neděli.

Po snídani jsme se shromáždili ve společenské místnosti a očekávali další náročný den. Po ukončení první hry se zase všichni uklidnili a poslouchali, co se bude dít dál. Po chvilce paní učitelka Pospíšilová řekla: „Teď si zahrajeme další hru, která bude také neverbální, říká se jí Lodě.“ Všichni jsme se hned začali bavit o tom, že to bude nuda, ale později jsme zjistili, že to tak není. V této hře se pouze jednalo o přesunutí židlí na druhý konec místnosti bez mluvení, vydání jakýkoliv zvuků a bez toho, aniž by někdo šlápl na zem. Nikdo si nedovedl představit, jak bychom to mohli zvládnout v klidu. Poté, co jsme se alespoň trochu uklidnili, si každý vzal židli a přesunul jí na konec místnosti a postavil se na ni. Samozřejmě jsem hned od spolužáků slyšela: „Chápete to někdo?“ nebo „Buďte už zticha!“, ale nikdo zticha nebyl, a tak jsme pokaždé slyšeli: „Dejte nám další židli,“ nebo „Tu židli si rovnou vezmeme.“ První pokus nám nevyšel, takže jsme si židle naskládali zpět a připravili se na druhý pokus. Tentokrát byl klid už od začátku a všichni se začali snažit. Pomalinku jsme se přemisťovali. Všichni jsme se hlídali navzájem, aby nikdo neudělal nějaký zvuk a my jsme nepřišli o další židli. I přesto, když se někomu nepovedlo a ťukl židlí o zem, okamžitě se celá třída podívala na jednoho z učitelů s prosebným pohledem, aby nám tu židli nesebrali. Občas nám pan učitel Topinka dělal naschvály, různé zvuky a snažil se, aby se někdo zasmál, ale byli jsme koncentrovaní. Potom, co jsme přicházeli o židle, jsme se přesunuli na konec místnosti. Byli jsme šťastní, že jsme to dokázali. „ Deset židlí. Z dvaceti sedmi jste to zvládli na deseti židlích. Já si myslela, že už to nemůžete zvládnout a budete muset znova,“ řekla paní učitelka a Honza hned dodal: „No jsme prostě úžasný!“ Všichni se rozesmáli a začali si povídat o tom, jak moc se jim to líbilo. Když jsme si zase posedali na židle a dali místnost do původního stavu, bylo vidět, že jsou na sebe všichni pyšní a že to byla dobrá hra. „Ještě jsme neviděla, že by se třída přesouvala takto. Pokaždé se vyvine nějaká ta cestička a tou se všichni přesunují dopředu, ale vy jste se přesunovali jako hlouček.“ řekla paní učitelka Pospíšilová a Honza zase odpověděl: „My se totiž máme rádi,“ a já si říkala, že má pravdu.

----------------------
Na adaptačním pobytu, se mi velice líbilo. Sešli jsme se v pátek ráno u naší střední školy a čekali jsme na autobus, po chvilce čekání autobus přijel. Když jsme přijeli na místo, bylo v chatě pěkné teplo. To jsme byli rádi, protože venku bylo docela chladno. Poté co jsme si vybalili své osobní věci, šli jsme na výtečný oběd. Dá se říci, že vařili docela chutná jídla. Po obědě, jsme šli všichni do zelené deprimující společenské místnosti, kde jsme strávili každý den spoustu našeho času. Místnost byla velmi malá, proto tam bylo rychle nedýchatelno. Osobního volna jsme moc neměli, protože jsme se museli všichni lépe poznat. Hráli jsme spoustu zajímavých seznamovacích her. Nejvíce se mi líbila sobotní odpolední procházka krásnou krajinou. Dlouho jsem neviděla děti, jak pouští draky na poli a smějí se. Byla jsem moc ráda, že jsem to mohla zahlédnout. Také se mi líbilo, když jsme hráli s celou třídou městečko Palermo a loď s židlemi. A už jsme tu měli neděli, den odjezdu. Po ranní snídani jsme si sbalili své osobní věci a šli jsme si zahrát poslední seznamovací hru. Kolem 12 hodiny jsme šli na nedělní oběd, kde jsme měli vynikající jahodové knedlíky. Poté jsme museli jít poklidit pokoje a společenskou místnost, kde jsme strávili nejvíce času. Autobus už byl připravený k odjezdu, usedli jsme dovnitř a vyrazily zpátky domů. To byl celý adaptační seznamovací pobyt. Katka.

tn_obrazek_8781.jpg

tn_obrazek_8780.jpg

tn_obrazek_8779.jpg

tn_obrazek_8778.jpg

tn_obrazek_8777.jpg

tn_obrazek_8776.jpg

tn_obrazek_8775.jpg

tn_obrazek_8774.jpg

tn_obrazek_8773.jpg

TisknoutKarlovy Vary

Karlovy Vary

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní Karlovy Vary, s.r.o.

T.G. Masaryka 1/559, 360 01 Karlovy Vary