Florbalový turnaj 2012

Velikonoční turnaj SŠ ve florbalu dívek

Čtvrteční ráno 12. dubna nevypadalo zrovna nejveseleji. Poprchalo, zamračené počasí. To nám ve skutečnosti, ale nemuselo vadit. Měli jsme trávit čas na hale SK Modeta, kde začínal Velikonoční florbalový turnaj dívek ze středních škol. Turnaj, který pořádala Florbalová škola Jihlava,  začínal od 8. hod. O půl osmé jsme měli sraz v hale.

A v jakémže složení jsme se scházeli? Tady je sestavaKatka Čapková, Lucka Horáková, Dominika Jušková, Petra Vyskočilová, Karolína Hrdinová, Michaela Pospíšilová, Marta Mihálová, Pavlína Tomečková, Nikola Kvapilová, Aneta Filipová a Helena Padalíková (brankář).

Již předem vznikly dvě skupiny. My jsme hráli ve skupině B, kde jsme měli soupeřky ze Střední školy obchodu a služeb (Karolína Světlá) a ze Střední školy stavební. Ve skupině A hráli: Gymnázium Jihlava, FARMEKO Jihlava a Obchodní akademie a jazyková škola Jihlava.

V každé skupině měl hrát každý s každým. Týmy z prvních míst měly postupovat přímo do finále, ze druhých míst měly hrát o 3. místo a z posledních míst o 5. místo. Hrací doba byla určena na 2 × 12 minut hrubého času + poslední 2 minuty utkání čistého času. Přestávka 3 minuty. Hrubé přestupky měly být trestány vyloučením na 1 minutu. Tolik k pravidlům a k organizaci turnaje.

A jaká byla nálada v naší šatně? No, jak bych to popsal………směs pocitů od očekávání, veselosti, ospalosti přes znuděnost až po povinnost odehrát nějak daná utkání. Nejistota však brzy opadla a dostavilo se nadšení.

První zápas jsme začali hrát před 9. hod. proti ,,Stavebce“. Hned od prvních minut bylo postupně vidět, že naší oporou bude Helena, která se velice dobře jako brankářka rozchytávala. V prvním poločase se nám podařilo vstřelit první gól. Ve druhém poločase holky přidaly ještě více na důrazu a pohybu a opět jsme dokázali využít jednu naši útočnou akci. Konečné skóre prvního zápasu skončilo 2 : 0. Hned první zápas a první vítězství. Super. Vládla spokojenost, nadšení a možná, to nejdůležitější, začal se objevovat týmový duch a očekávání příštího souboje. Bylo nám jasné, že K. Světla bude mnohem obtížnější soupeř, což se nakonec potvrdilo.

Druhý souboj pro nás začal fantasticky. Překvapili jsme soupeřky a poměrně rychle jsme se ujali vedení 1 : 0. V zápětí jsme jej opět rychle ...velmi rychle ztratily…1 : 1. Dostali jsme další gól, ale opět jsme dokázali hbitě odpovědět a srovnat…2 : 2. Zápas nabíral na tempu. Během několika minut se utkání změnilo v boj. Rychlé protiútoky střídaly ostré střety na hranici faulů. Řinčely hokejky. Svištěly výstřely. Přibilo ataků, bodyčeků. Při jednom z nich byla ostře dohrána Aneta tak nešťastně, že upadla na hlavu a chvíli to vstřebávala na lavičce. Těsné souboje o více prostoru, to byla v tu chvíli atraktivní hra. Prásk!!  Rána, jak z děla. V Hale vše utichlo. Pavlína  ,,vystřelila“ soupeřku za ,,manťák“.  Kluci (diváci) na lavičce za mnou se bavili, že teď by určitě na hřiště nešli. Ostré souboje, těsné obsazování, rychlý přístup, střety u mantinelů, svižné střely…to byla hra těchto okamžiků.  I přesto jsme byli o něco horší, dostaly jsme gól…2 :3 a vzápětí další…2 : 4. Druhý poločas pro nás začal opět nešťastně…2 : 5. Bojovným a týmovým výkonem se nám podařilo zkorigovat na konečných 3 : 5. Víc už jsme nestihli. Přesto jsme odehráli nejdramatičtější a nejdynamičtější utkání turnaje, což především oceňovali diváci a koneckonců i naše soupeřky. Příjemnou odměnou pro holky byla pochvala a uznání od trenérů z Florbalové školy Jihlava. Ti nabídli některým holkám pozvání na nadcházející tréninky s možností hrát v budoucnosti za Jihlavu florbal.

Bylo zřejmé, že si zahrajeme o 3. místo. Otázka zněla s kým? Ve druhé skupině zvítězilo Gymnázium Jihlava a na 2. příčce se umístila Obchodní akademie, což byl náš příští soupeř.

Utkání začalo kolem poledne. Hned od začátku bylo zřejmé, že oba týmy jsou vyrovnané. Naše hra byla čím dál více jistější. Hráli jsme aktivně. Rozhodla bohužel jediná akce,  střela...0 :1. Ve druhém poločase jsme se do soupeřek ,,opřeli“, byli jsme lepší, získávali prostor, nenechávali jsme je hrát. Přesto se dobývání branky stávalo čím dál více urputnější, složitější a těžší. Čas neúprosně běžel a  ani drtivý tlak v poslední minutě nás nezachránil. Zápas pro nás skončil nešťastně 0 :1.

A kdo z našeho týmu byl nejproduktivnější? Katka…vstřelila 3 góly. Skončili jsme těsně pod stupni vítězů. Mnohem pozitivnější však bylo, že jsme odehráli zajímavá, bojovná utkání. Hráli jsme týmově, obětavě, sebevědomě a za to patří ,,našim“ holkám dík.

Reportáž z utkání pro vás připravil Láďa Klíma (trenér, doprovod).