Polsko 2013

ZPRÁVA ZE ŠKOLNÍ AKCE ZE DNÍ 15-16. 11. 2013

(napsal J. Šroub, 2. AV)

 

Mezi dny 15. a 16. listopadu se studenti Filip Starý, Martin Hejl a Jakub Šroub ze třídy 2. AV zúčastnili v rámci školní akce Mezinárodního shromáždění armádních rezervistů v polském městě Swietoszow. Dozor prováděl Milan Kotouč, DiS.

 

Odjezd byl v  pátek 15. listopadu v 10:00. Před přechodem přes hranice se studenti zúčastnili předběžného cvičení na střelnici v Praze.

Poté se vlakem přesunuli na místo setkání se zbytkem týmu a automobilem se vyrazilo na místo konání akce. Ve Swietoszově byl tým ubytován na místní ubytovně a večer se zúčastnil společenské akce se zahraničními účastníky akce, mj. s Němci, Poláky a Rakušany. V sobotu 16. listopadu se po snídani přesunul ve vojenském konvoji na střelnici.

Po úvodním ceremoniálu a rozdání rozkazů se tým přesunul na nedalekou druhou střelnici ke střelbě z pistole a útočné pušky. Po bezproblémovém vykonání střeleckých disciplín se tým přesunul zpět na první střelnici, kde započal druhou část soutěže, a to střelbou z kulometu, automatickou střelbou z útočné pušky a samopalu. Po úspěšném zakončení střeleckých disciplín se tým vrátil na ubytovnu a připravil se k odjezdu do ČR. Školní akce byla oficiálně ukončena rozchodem na ve 22:00 v Praze - Černý most.

 

Hlavním přínosem pro studenty bylo zlepšení střeleckých schopností, komunikace v cizích jazycích, získání nových poznatků souvisejících s obsahem studia, navázání kontaktu s příslušníky zahraničních ozbrojených složek a získání informací o možnostech budoucího pracovního uplatnění.

 

Výsledek akce: Tým TRIVIS vzorně reprezentoval školu a umístil se v horní polovině tabulky. Během akce nedošlo k žádnému zranění nebo zdravotním problémům. Všichni zúčastnění by se rádi zapojili do dalších podobných akcí.

Fotka 38

Fotka 37

Fotka 36

Fotka 35

Fotka 34

Fotka 33

Fotka 32

Fotka 31

Fotka 30

TisknoutLogo 2

Praha

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola prevence kriminality a krizového řízení Praha, s.r.o.

Hovorčovická 1281/11, 18200  Praha 8 - Kobylisy