Vstupní soustředění 1. ročníků Kalich 2012

Vstupní soustedění 1. ročníků KALICH 2012

Datum konání:     1.A, 1.B       4.9.- 6.9.2012

Místo: Kamenice nad Lipou, středisko DT Kalich

KALICH 2012

aneb vstupní soustředění

  Každý z nás zajisté zná ten pocit, když večer, těsně před tím, než usneme, střádáme sítě plánů na nadcházející den a některé z oněch budoucích aktivit nás rozruší natolik, že posléze již nejsme schopni usnout. Tak tomu bylo i 3. září, den před odjezdem na tolik očekávaný seznamovací kurz Kalich. 

  Přestože jsme spolu mnozí byli ve virtuálním kontaktu už před prvním setkáním tváří v tvář, smutně jsme si uvědomovali fakt, že jsme doposud neměli možnost poznat se takoví, jací jsme na skutečném světle.

  Jakmile jsme usedli na svá místa v autobuse, rozpačitě jsme se ohlíželi po neznámých tvářích svých nových spolužáků. Když jsme dorazili do areálu, rozdělili jsme se do malých skupin studentů tak, abychom byli ochotní trávit s nimi nadcházející dny v malých, avšak pěkně zařízených chatkách, od kterých nám byly přiděleny klíče. 

  Následující dny byly hektické. Během necelých tří dnů, jsme si měli zapamatovat přes šedesát jmen, což byl téměř nadlidský výkon. Do různých aktivit nás přidělili pokaždé k jinému seskupení lidí, abychom se naučili rychle se semknout jako team, navzájem se podporovat a být připraveni čelit dalším skupinám. Některé z her, jež si pro nás připravili naši učitelé, byly velmi fyzicky i psychicky náročné, jako například složité zdolávání provazových překážek, či překonávání vlastního strachu pádem z výšky se zavázanýma očima do připravené náruče teamu. Nastávaly momenty, kdy se už nikdo nemohl spoléhat pouze sám na sebe, ale musel vkládat důvěru do svých kolegů ve skupině. 

  Naučili jsme se ale více než jen to. Uvědomili jsme si, jak rychle se člověk může spřátelit s někým, o jehož existenci neměl předtím sebemenší tušení. 

  Domů jsme se sice vraceli naprosto vyčerpaní, avšak nadmíru spokojení, naplnění dojmy a hřejivým uklidňujícím pocitem, že naše předešlé obavy byly naprosto zbytečné. Pevně doufáme, že i v hodinách nám to bude jako celku klapat alespoň tak, jak tomu bylo na Kalichu. 

                                                                                                         Kristýna Hamršmídová, 1.A

 

 

     Začalo to tak, že jsme se sešli na nádraží. Většinou jsme se dali do skupinek podle toho,     jak jsme se znali z facebooku.   Zpočátku to bylo takové divné. Ne špatné, spíše vzrušující. Spousta nových lidí spolu má strávit tři dny.  Potom, co jsme zjistili, že náš vlak nepojede, jsme se přemístili na autobus, který nás odvezl až k dalšímu vlaku, který nás dovezl téměř na místo. Cesta vlakem i autobusem probíhala normálně, cestou jsme se seznámili s novými lidmi. Poté, co jsme dorazili na místo, jsme šli ještě kousek do kempu. Tam jsme dostali klíčky od chatek a měli jsme se rozdělit do čtveřic. K tomu nám ještě dali jmenovky a prostěradla. Hned jak  jsme se zabydleli, se nás pár domluvilo na fotbal a brzy  přicházeli další a další lidi. Sotva  jsme dohráli,  svolali nás vedoucí na nástup. Řekli nám, jak to bude probíhat a tak podobně. Během těch třech dní nás postupně rozdělovali do družstev a ta družstva se furt měnila. Někdy jsme hráli míčové hry a někdy jsme zas museli spoléhat na sílu toho druhého, který nás jistil. Na řadu přišla také střelba, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak moc dobří v tom jsme. Ještě jsme se dostali na loď, kde jsme byli místy tak nesehraní, že jsme se málem převrátili. Další z her bylo například prolézání sítí, lezení skrze pneumatiky, chůze po rozviklané lávce.        

     Potom přišly na řadu noční hry. První noc jsme šli mimo tábor na nedalekou louku. Tam bylo u svíček pár slov, z kterých jsme museli poskládat nakonec básničku nebo písničku, což bylo velice zábavné. Druhý den v noci rozmístili vedoucí po táboře opět svíčky a tentokrát u nich byla jen písmena, z kterých jsme museli zase skládat nějakou básničku. 

     No co víc k tomu říct. Jen to, že bych se tam s radostí vrátil a zopakoval si to celé znovu. Byly to  tři skvělé  a vydařené dny, kdy jsem poznal spoustu nových  kamarádů.

                                                                                                                      Denis Frühauf, 1.B

 

Foto 522

Foto 487

Foto 450

Foto 449

Foto 437

Foto 431

Foto 398

Foto 396

Foto 375

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68