Vstupní soustředění 1.ročníků - Landštejn 2013

            Tak jako všichni prváci jsme se i my tento rok vydali na ,,seznamovák“.  Plni očekávání jsme se shromáždili na nádraží a nasedli do vlaku. Cesta byla dlouhá a všichni jsme se snažili zabavit všelijak. V naší skupince převládla debata o tom, co nás čeká, čtení fotorománu a boj o knihu. Z vlaku jsme přesedli na autobus, u kterého jsme sice trochu překročili kapacitu přepravovaných osob (celkem nás bylo 60 a kapacita busu byla 49 a bez většího zavazadlového prostoru), ale ani to nám nezabránilo v pokračování jízdy. Když jsme dojeli do cyklocampu, naobědvali jsme se a rozdělili do chatek. Po vybalení jsme se shromáždili na parkovišti, představili se a řekli, na co se těšíme. Potom už následovala doslova záplava zážitků.

            Jedna polovina 1.A se vydala na paintball, druhá polovina si zkusila střelbu z luku a chůzi po Slacklinu. Mnozí z nás dělali tyto aktivity poprvé a tak není divu, že jsme se občas nemohli smíchem zvednout ze země. Zatímco my jsme hledali šípy a sklepávali jehličí z oblečení, skupina 1.B byla na lanových aktivitách. Zábava vydržela až do večeře a po ní jsme dostali zajímavý úkol. Ochránit vajíčko-pilota při pádu ze dvou metrů pomocí papíru, špejlí, izolepy, provázku a brčka. Zadání bylo sice jednoduché, ale nakonec se to povedlo jenom jedné skupině.

            Druhý den ráno jsme se opět shromáždili na parkovišti a jelikož byla většině v noci zima, začali jsme den pořádnou rozcvičkou, po které nebyla zima už nikomu. Po snídani jsme si prohodili skupiny. 1.A šla na lana a 1.B na paintball. Na lanech jsme nejprve dostali instruktáž, jak se chovat a polovina z nás se pak začala soukat do úvazků. Ta druhá polovina šla na nízká lana, která, ač se to zdá být nemožné, dala některým zabrat víc než ta vysoká. Pár lidí se sice trochu zamotalo do lan, ale nakonec jsme to všichni zvládli a mohli jsme jít na oběd. Odpoledne jsme hráli hru na popisování zločinců a šli ke koupališti si zkusit aquazorbing. Ještě tam bylo něco jako malé zorbingové koule, do kterých si člověk vlezl a koukaly mu jenom nohy – každopádně to ale byla obrovská legrace. Odcházeli jsme pak do campu a měli zamotané hlavy a sedřená kolena, ale dobrá nálada nás neopustila. A to ani po zákeřné hře ,,Hu tu tu tu“, která byla radši ukončena předčasně a skončila remízou. Večer jsme ještě zkoušeli vymyslet, co je nejdůležitější pro přežití v poušti a pak jsme se opět odebrali do chatek. To nejlepší ale mělo teprve přijít.

            Ve tři hodiny ráno nás vzbudili učitelé poplachem. Stáli jsme na parkovišti a většina z nás se klepala zimou. Spočítali jsme se a učitelé nás přivítali na Trivisu. Pak jsme mohli jít spát. Díky tomu malému překvapení jsme neměli rozcvičku a tak jsme se po probuzení vrhli rovnou na snídani. Po snídani jsme si zabalili a šli si zahrát hry na vzájemnou důvěru a spolupráci. Musím říct, že když padáte z jednoho a půl metru spolužákům do rukou, tak je to opravdu neuvěřitelný pocit. I když se někteří báli víc než jiní, nakonec jsme to zkusili všichni. I učitelé. Pak už jsme dostali oběd na cestu, naložili batohy do autobusu, vměstnali se za nimi a vyrazili směr Slavonice, kde jsme nasedli do vlaku a ač unaveni, ale plní zážitků vyrazili domů.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

Instruktážní video varující všechny před nástrahami lanové dráhy! Velice děkujeme našemu kaskadérovi za odvedenou práci!

Fotka 5

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 1

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68