Zátěžový kurz - voda - 3.B, červen 2011

Další obrázky

Zátěžový kurz 3.B - červen 2011

Ve dnech 14. 6. – 17. 6. 2011 jsme se třídou odjeli na zátěžový kurz. Trochu nás zlobilo počasí a stávkaři, ale všechno jsme úspěšně zvládli!

V úterý jsme měli sraz v 7:00 na vlakovém nádraží v Jihlavě. Když jsme se všichni sešli a konečně vybrali potvrzení o bezinfekčnosti, nastoupili jsme do vlaku a vyrazili směr České Budějovice. Tam na nás už čekal autobus, který nás odvezl, v doprovodu hlasité hudby, až do kempu Viking. Vybrali jsme si místa, postavili stany a šli fasovat barely, vesty a kánoe. Nastoupili jsme do autobusu a vyrazili na naši první cestu na kánoích. Ze začátku to byl pro mnohé trochu problém. „Jak se zatáčí? A proč se točíme pořád dokola? Kam ta kánoi vůbec jede?“ Po chvíli už to nevypadala až tolik katastroficky jako prve a vyjeli jsme na první jez. Ten den nás čekali 3. První vypadal strašidelně, asi to bylo tím, že jsme většina lidí jeli svůj první jez v životě. Druhý jez nevypadal tak strašně. Ale jen na tomhle jezu se dvě lodě chytali až několik desítek metrů za sjetím. A to jen díky tomu, že uvízly o kamen.:) Trochu nám i zapršelo, ale spíš to byla jen taková nějaká přeháňka. Na konci úterní cesty, jsme si zkoušeli různá stabilizační cvičení. A pak už nás čekal poslední jez a cesta zpátky do kempů. Kdo chtěl, mohl si jez sjet bez lodi s nohama napřed!:) Opět pro nás přijel náš oblíbený autobus. Večer kluci udělali oheň, chvíli jsme tam seděli, a pak jsme to rozpustili.

Ve středu jsme stávali tak kolem půl 8. Čekala nás královská snídaně, všechno na co jsme si jen vzpomněli - melouny, různé druhy sýrů, salámy, šunky, marmelády, nutely, paštiky a tak dále. Doslova jsme se přecpali! V 9 už jsme ale zase seděli na kánoích. Ve středu jsme měli sjet 7 jezů. A ujet asi 20 km. Už se jelo mnohem lépe, občas i vysvitlo sluníčko a byla to pohodička. V Českém Krumlově jsme dostali pauzu na oběd a jeli jsme dál. To už byla horší část středečního výletu. Dostali jsme se do nějaké skupiny více škol a tak jsme dojeli až ke konci naší cesty, což byla Zlatá koruna. Před ní jsme si sjeli poslední jez a pak vytahali lodě k silnici, kde už opět čekal náš autobus! Přijeli jsme do kempu, umyli jsme se, převlíkli a dostali výtečnou svíčkovou. No co víc si přát? Kluci večer zase rozdělali oheň, u kterého jsme tentokrát vydrželi o poznání déle.

Ve čtvrtek jsme jeli to samé jako ve středu, tedy do Českého Krumlova, kde nás nabral autobus. Konečně pořádně vylezlo sluníčko a tak jsme se nakonec i spálili. V Krumlově jsme si dali zase něco na zub, abychom nebyli hladoví. A sjeli náš poslední jez. Ten jsme jeli po skupinkách. A to byla teprve sranda!:)  Asi kolem 16. hodiny jsme dojeli do kempu, kde jsme odevzdali lodě, vesty a barely. Pomalu ale jistě jsme začali balit stany. Pak už jsme čekali jen na autobus, který pro nás měl přijet až do kempu. Čekání se nám trochu prodloužilo a na všechny už padala únava. Pak není divu, že jak jsme sedli do autobusu, hned jsme všichni pousínali. Do Jihlavy jsme přijeli asi o půlnoci.

Myslím si, že to byly moc prima 3 dny. Mně osobně se to opravdu hrozně moc líbilo, a kdyby mi někdo řekl:,, Sbal si věci, zítra jedeš s Trivisem zase na vodu!“, neváhala bych ani minutu:)

CIMG8558

CIMG8197

CIMG8193

TisknoutJihlava

Jihlava

TRIVIS, a.s.

Střední škola veřejnoprávní a Vyšší odborná škola bezpečnosti silniční dopravy Jihlava, s.r.o.
Brněnská 2386/68